Samsung Vacuum Cleaner 1800 W Bagless – VC18M2120
Qty
Total price:
Detail Description
product-specs
“1800 W” Max Consumption
Set Dimension (W x H x D)
272x243x398 mm
4.6 kg Set Weight
Type Cyclone Force with Anti-tangle Turbine
Dust Capacity: 1.5 ℓ
Performance
Noise Level: 87 dBA
Suction Power: 370 W
General Information
Power Control Body Variable
Cover Color Vitality: Blue
Cleaning Width 265 mm
Brush: Main (2-Step)
Accessory: 2-in-1
Convenience Feature
Auto Cord Rewinder: Yes
Filter: Exhausto Micro +Sponge
Pre-Motor Foam
Pipe: Pipe Type
No review given yet!
Fast Delivery all across the country
Cash On Delivery
3 Days Return Policy
100% Authentic Products
More from the store
View All
Cordless Reciprocating Saw Tool for Milwaukee M18 18V Battery, ConBlom Brushless Power Recipro Saw 0-3500 RPM, 4 Saw Blades for Metal, Wood, PVC Cutting (No Battery)
Car Inverter Power Outlet - Vehicle Cup Holder DC Inverter with LED Display, 12V/24V to 220V,200W QC 3.0 Fast Charger Car Outlet Adapter for Trucks
Similar products
-33%
SPARO Coffee Machine
-33%
Preciso Coffee Machine with Grinder
-33%
GUSTO FORTE COFFEE MACHINE + GRINDER
-33%
Multifunction Spot Cleaner
-33%
Out of stock
Cordless Multifunction Vacuum Cleaner
-33%
Electric Digital Kettle
-33%
Manual Air Fryer
-33%
Double Digital Air Fryer
-33%
Single Infrared Cooker
-33%
Double Infrared Cooker
-33%
Single Induction Cooker